info@sozgenturizm.com
+90 256 612 4949
Sözgen Turizm

Ege’nin İncileri Bodrum, Didim, Kuşadası ve Çeşme

Önünüzde Ege’nin masmavi suları, tepede yakıcı güneş, arkanızda muhteşem bir doğa ve karşınızda, Ege’nin 4 prensesi. Sadece yazın değil her mevsim büyük ilgi gören bu 4 güzel ilçe, yerli ve yabancı turistlerin ülkemizdeki gözdeleri. Eğer sizde şehrin karmaşasından uzaklaşmak, dolu dolu bir tatil geçirmek, aynı zamanda mavi ve yeşile de doymak istiyorsanız, Ege kesinlikle sizi çağırıyor demektir.

Bodrum

Muğla’nın Bodrum ilçesi, her adımıyla insanı etkisi altına alan, hiçbir dönem popüleritesini yitirmeyen bir vaha. Arkeoloji Müzesi, İngiliz ve İtalyan Kuleleri tarih severleri mest ederken; Uluburun Batığı ve Gümüşlük Koyu da doğa aşıklarına kapılarını aralıyor. Şipşirin evleri ile ziyaretçilerini karşılayan Türkbükü ve Yalıkavak da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında.

Didim ve Kuşadası da kültür turlarına ilgi duyanları uzun süre mutlu edecek bir liste sunuyor. Dünyanın en büyük üçüncü tapınağı olan Apollon Tapınağı’nı dünya gözüyle görmek, Milet Antik Kenti’nde yaşadığımız çağdan bir anlığına uzaklaşmak istemez miydiniz? Buralara kadar gelmişken Efes Antik Kenti’nde zaman yolculuğuna çıkmamak da olmaz! Ege her miliminde tarih barındıran bir bölge. Meryem Ana Evi’nden Scholastika Hamamları’na, Heracles Kapısı’ndan Mozaikli Kaldırım’a; sizi burada uzun bir liste bekliyor, belirtelim.

Yazar Hakkında

Cevapla

*